Nejkrásnější stůl v zimě

Zima se hodí k příjemným chvílím v rodinném kruhu, u stolu nebo třeba u krbu. A nejdůležitějším obdobím jsou zimní svátky, kdy jsou dovoleny jakékoliv triky, jen když se vám podaří vytvořit nezapomenutelný stůl.

Zima se hodí k příjemným chvílím v rodinném kruhu, u stolu nebo třeba u krbu. A nejdůležitějším obdobím jsou zimní svátky, kdy jsou dovoleny jakékoliv triky, jen když se vám podaří vytvořit nezapomenutelný stůl.

Nádherná harmonie šedé, bílé a zlaté a skandinávsky strohá výzdoba… Dobrým nápadem jsou skleničky na nožičče různých velikostí!
Materiál: kousek lněného provázku, jedlové větvičky a plochá vánoční dekorace, nejraději ze dřeva, aby se hodila k přírodnímu stylu. Snadno seženete různé druhy za rozumnou cenu.
Postup: stočte podélně ubrousky. Vezměte zvolenou dřevěnou dekoraci, položte na ubrousek, obtočte provázkem a na spodní straně zavažte… Poté dovnitř vložte tenkou jedlovou větvičku a je hotovo!

Přírodní styl úpravy stolu, který působí stejně poeticky ve dne, jako při svitu svíček…
Materiál: hrubší provázek (najdete v obchodě pro kutily), mech a drobné větvičky, které posbíráte venku, malé likérové sklenky a natrhané pruhy látky (můžete použít i gázové obvazy), dále bílé svíčky, které se vejdou do sklenek.
Postup: připravte si jmenovky- papír vystřihejte do tvaru hvězdy. Napište jména zlatou nebo stříbrnou barvou a v horní části jmenovky udělejte otvor děrovačkou. Obtočte sklenky látkovými pruhy a zafixujte provázkem. Připevněte svíčky do sklenek pár kapkami vosku. Připevněte jmenovky ke svíčkám dlouhým kusem provázku, který kolem svíčky několikrát obtočíte. Ozdobte mechem nebo větvičkami. Postavte svíčky do řady uprostřed stolu.

Výzdoba ve venkovském stylu, kterou snadno vyrobíte. Kus bílého kartonu poslouží jako běhoun na stůl, kam budete moci postavit malé svíčky, nasypat pár flitrů, umístit šišky a figurky lesních zvířátek, které si vypůjčíte od dětí.
Materiál: malé dřevěné kolíčky, bílá fixa, která píše jako křída, tolik větviček a dubových listů, kolik bude hostů.
Postup: napište jména bílou barvou na dubové listy. Na talíře položte jedlové či jiné větvičky a připevněte k nim kolíčky listy se jmény.

Puristický look, který nezruinuje naši peněženku. Jednoduchý nápad, který bude působit velmi efektně na originální oslavě.
Materiál: snítky cesmíny, které najdete v lese nebo koupíte v květinářství, malé červené svíčky, skleničky na široké nožce.
Postup: vyrobte z cesmíny malé svazečky, na nichž by měly být i červené kuličky. Umístěte je pod obrácené skleničky jako pod poklop. Na nožky skleniček pak voskem přilepíte svíčky.

Výzdoba tradičním stylu, v klasickém bílém, červeném a zeleném ladění. Snadno se kombinuje s jednoduchým bílým nádobím na červeném prostírání a dobře ji doplní větvičky cesmíny.
Materiál: bílé talířky- podšálky, bílé svíčky ve vhodné velikosti k podšálkům, červená nebo zelená stuha, lízátka-hůlky s bílými, zelenými a červenými proužky (na jednu silnější svíčku jich bude potřeba přibližně patnáct).
Postup: nalepte svíčky na talířky horkým voskem. Kolem svíček postavte cukrové hůlky oblou částí dolů- lízátka můžete přichytit trochou lepidla, aby lépe držela. Nakonec všechno zafixujte stužkou, kterou úpravně zavažte.
Nejkrásnější stůl v zimě

Hlasujte:
Sdílejte: